Pristupite našoj virtualnoj knjižnice jednim klikom i uživajte :)!

RADNO VRIJEME KNJIŽNICE

A  TJEDAN

PONEDJELJAK UTORAK SRIJEDA ČETVRTAK PETAK
8-14 8-15 8-14 8-15 8-15

B TJEDAN

PONEDJELJAK UTORAK SRIJEDA ČETVRTAK PETAK
8-14 8-15 8-14 8-15 8-14

Reci mi što čitaš i ja ću ti reći tko si. (Martin Heidegger)

Čitač živi tisuću života prije nego što umre, reče Jojen. Čovjek koji nikad ne čita živi samo jedan. (George R.R.Martin)

Mjesec hrvatske knjige: Misli na sebe – čitaj!

Čitanje ima veliki značaj u razdoblju odrastanja. Proširuje naš vokabular, obogaćuje našu komunikaciju i razvija maštu. Hrani našu dušu i održava kondiciju mozga.

Mjesecu hrvatske knjige posvetili smo se čitanju naglas. I ove smo godine uživali u čitanju naglas naših gošći, ali i naših učenika.

Naša knjižničarka Slađana pažnju petaša zaokupila je stihobasnom Prase koje je mislilo samo na se. Podsjetili smo se kako je važno dijeliti i drugom i s drugim se veseliti. Sedmaši su se upitali Čiji sam ja komadić? nakon što su poslušali istoimenu priču koja riječju i crtežom govori o složenosti života i (ne)druženja.

Učiteljica Hrvatskoga jezika Martina Šajina Ivetić čitala nam je iz knjige 20 iznimnih djevojčica koje su promijenile svijet. Važno je ustrajati u ostvarivanju svojih životnih ciljeva koliko god teško bilo.

Mjesec Hrvatske knjige me uvijek iznova uvjeri kako ima djece koja žele i vole čitati i to me iznimno raduje. Erminija Grabar je svom 5. d čitala iz knjige Pet prijatelja na tragu zločina. Ema Šuran odabrala je biografsku priču iz knjige 20 iznimnih djevojčica koje su promijenile svijet.

Ivan Salčin je u 5. c čitao priču na žminjskom dijalektu iz knjige Pod ladonjon koju je napisala njegova prabaka.

A sedmaši? Noa Šuran uveo nas je u svijet Gospodara prstenova, a Stela Rajko čitala nam je kratku biografsku priču iz knjige 20 iznimnih dječaka koji su promijenili svijet.

Misao za kraj:

Čitati znači imati ključ koji otvara sva vrata, a voljeti čitati znači otključavati uvijek nova vrata prema znanju, dobroti i samopouzdanju.

Patricija Golob-Fonović, prof.

objavio: Slađana Jukić   datum: 24. 11. 2022.