OSNOVNA ŠKOLA VLADIMIRA NAZORA PAZIN

Osnovna škola Vladimira Nazora Pazin je odgojno-obrazovna ustanova koja pruža usluge osnovne škole.

U okviru Osnovne škole Vladimira Nazora Pazin djeluju:

• Matična škola Pazin

• Područna škola Cerovlje

• Područna škola Gračišće

• Područna škola Sv. Petar u Šumi

• Područna škola Tinjan

• Područna škola Karojba

• Područna škola Motovun

• Područna škola Trviž

• Područna škola Lupoglav

• Glazbeni odjel

• Područna škola Gologorica* - (*škola je od  zatvorena od šk. god. 2017./2018.)

• Područna škola Kašćerga - (*škola je od  zatvorena od šk. god. 2019./2020.)

Prioritetna i stalna zadaća naše škole je briga o što kvalitetnijoj organizaciji redovne nastave i realizaciji nastavnih planova i programa.

Škola redovito izdaje učenički list "Proljeće", a posjeduje i dobro opremljenu učeničku knjižnicu sa čitaonicom (više od 20.000 svezaka - i još toliko u područnim školama).

Redovito sudjelujemo na Hrvatskim školskim susretima „Lidrano“, „Novigradsko proljeće“ Mala glagoljska akademija „Juri Žakan“, „Di ča slaje zvoni“ u Žminju, zatim raznim STEM programima, tehničkom stvaralaštvu, likovnim i literarnim natječajima, sportskim natjecanjima, a nazočni smo u svim kulturnim i drugim zbivanjima u našoj sredini.

Od 1999. godine škola je članica Hrvatske mreže škola koje promiču zdravlje, od 2000. godine uključeni smo u GLOBE program, a od 2017. godine učitelji i stručni suradnici naše škole sudjelovali su u NTC edukacijama.

Godine 2008. stekli smo status Eko škole. Godine 2012. po drugi je puta obnovljen status . Godine 2014. stekli smo brončani status Eko škole.

U školi se redovito provode CAP programi, program „Zdrav za 5“, projekti „Pepe i prijatelji“ i „Čitaj (o) psu / R.E.A.D. program".

U školi se iz godine u godinu provode cjelogodišnji programi iz svih područja o čemu se može više pročitati u Dokumentima vezanim uz rad škole (Godišnji plan i program rada škole i Školski kurikulum) koje redovito objavljujemo na našoj web stranici.

Više o rezultatima natjecanja u kojima sudjeluju učenici naše škole pročitajte ovdje.