Pristupite našoj virtualnoj knjižnice jednim klikom i uživajte :)!

RADNO VRIJEME KNJIŽNICE

A  TJEDAN

PONEDJELJAK UTORAK SRIJEDA ČETVRTAK PETAK
8-14 8-15 8-14 8-15 8-15

B TJEDAN

PONEDJELJAK UTORAK SRIJEDA ČETVRTAK PETAK
8-14 8-15 8-14 8-15 8-14

Reci mi što čitaš i ja ću ti reći tko si. (Martin Heidegger)

Čitač živi tisuću života prije nego što umre, reče Jojen. Čovjek koji nikad ne čita živi samo jedan. (George R.R.Martin)

Međunarodni dan darivanja knjiga

Na dan koji na poseban način slave zaljubljeni, 14. veljače, obilježava se i Međunarodni dan darivanja knjiga. Pokrenula ga je dječja spisateljica Amy Broadmoore 2012. godine, a ubrzo se proširio na brojne zemlje širom svijeta.

Njegova je svrha pobuditi zanimanje za čitanje, osobito kod djece.

Tim povodom, knjižničari s područja Pazina okupili su se na Trgu slobode i radili što drugo nego – darivali knjige!

Tako ste na Valentinovo u Pazinu mogli vidjeti prolaznike sa cvijećem u rukama, ali i knjigama. heart📚

Zahvaljujemo Gradskoj knjižnici Pazin na inicijativi i organizaciji događaja, ali i svim prolaznicima s kojima smo ugodno popričali i koji su sa smiješkom nastavili dalje za svojim obvezama s knjigom u ruci smiley.

Knjižničari Slađana Jukić i Dean Murić

objavio: Slađana Jukić   datum: 16. 2. 2022.