Pristupite našoj virtualnoj knjižnice jednim klikom i uživajte :)!

RADNO VRIJEME KNJIŽNICE

A  TJEDAN

PONEDJELJAK UTORAK SRIJEDA ČETVRTAK PETAK
8-14 8-15 8-14 8-15 8-15

B TJEDAN

PONEDJELJAK UTORAK SRIJEDA ČETVRTAK PETAK
8-14 8-15 8-14 8-15 8-14

Reci mi što čitaš i ja ću ti reći tko si. (Martin Heidegger)

Čitač živi tisuću života prije nego što umre, reče Jojen. Čovjek koji nikad ne čita živi samo jedan. (George R.R.Martin)

Mjesec hrvatske knjige

Svake godine iznova veselimo se Mjesecu hrvatske knjige koji se obilježava od 15. listopada do 15. studenoga.

Na prijedlog Ministarstva kulture i medija, Vlada Republike Hrvatske 2021. godinu proglasila je Godinom čitanja, stoga više nego inače provodimo aktivnosti posvećene čitanju.

U Mjesecu hrvatske knjige na satima Hrvatskoga jezika u 6.a i b te 8.c i d razredu provodili smo aktivnost PETANAEST MINUTA ZA ČITANJE. Učenici su naglas čitali ulomke iz lektirnih djela u razredu i u školskom dvorištu.

Aktivnost koja se veoma svidjela učenicima je GOST ČITAČ. U goste nam je dolazila naša školska knjižničarka Slađana Jukić i svaki nas put iznenadila svojim književnim odabirom. Zaneseno smo slušali uživljeno čitanje, a potom porazgovarali o priči, iznosili svoje dojmove i poruke priče.

U goste nam je došla i učiteljica razredne nastave Livija Žufić. Učenicima 8. d razreda čitala je ulomke iz djela Mali princ, ali na žminjskoj čakavici. Tako je Mali princ postao Minji kraljić.

Tijekom Mjeseca hrvatske knjige uredili smo i prigodni pano na kojem smo istaknuli zašto je važno čitati. U aktivnost su se uključili i pojedini predmetni učitelji naše škole i školski knjižničari iznoseći svoje misli i razmišljanja o čitanju i knjigama.

Važnost čitanja je neupitna, stoga naše učenike svakodnevno podsjećamo na to. Čitanje je put do znanja i novih spoznaja, čitanje nas odvodi u svjetove koje nikada ne bismo vidjeli, upoznaje nas s ljudima koje nikada ne bismo upoznali i omogućuje nam osjetiti emocije koje inače ne bismo osjetili.

Stoga, da završimo sloganom Godine čitanja: „Ako želiš znati, ako želiš osjećati, ČITAJ!"

Učiteljica Patricija Golob – Fonović

objavio: Slađana Jukić   datum: 23. 11. 2021.