eTwinning projekt harmonikaškog orkestra

Harmonikaški orkestar Glazbenog odjela sudjeluje u eTwinning projektu zajedno sa harmonikaškim orkestrom Glazbenog odjela OŠ Vladimira Nazora iz Rovinja. Učiteljice Ivana Volf i Rožika Banov Mijandrušić spojile su 2 orkestra kako bi učenici dobili priliku sudjelovati i svirati u velikom orkestru, te steći neka nova iskustva i znanja.

U prosincu se održala prva zajednička proba u prostorima Glazbenog odjela u Pazinu, a 02.03.2023. naši učenici posjetili su školu u Rovinju.

Savjetnica Ana Šterpin Zagoranski održala je predavanje o Astoru Piazzoli koje je učenicima bilo zanimljivo s obzirom da orkestar svira njegovu skladbu.

Nakon predavanja uslijedila je proba na kojoj se vježbala skladba A.Piazzole "Ave Maria" (Tanti anni prima) koju je vodila savjetnica, te su učenici imali prilike raditi sa novom dirigenticom.

Učenici su se vratili sa puno pozitivnih dojmova i svi zajedno jedva čekamo da predstavimo publici naš koncert na kraju projekta.

objavio: Rožika Banov Mijandrušić   datum: 6. 3. 2023.