Triple S

C4 Mobilnost - Medias, Rumunjska

U rumunjskom gradu mediasu u Transilvaniji održana je četvrta, i završna mobilnost u sklopu Erasmus Projketa TripleS

Od 20. do 24. ožujka 2023. naših trinaestero učenika 7. razreda Matične škole Pazin s učiteljima Natašom Maruškić Popadić, Dušankom Tomić Luk i Ivanom Štefanićem posjetili su rumunjsku školu u Mediasu, a smještenom u Transilvaniji. Grad ima četrdesetak tisuća stanovnika. Kako se kaže, bili su to dani za pamćenje! Škola je smještena u samom središtu mjesta, u stoljećima starim zgradama koje okružuju središnju crkvu. Putovali smo autobusom – samo 16 sati. Ali bilo je i to ugodno - pričanje, zabavljanje i druženje. Glavna tema ove mobilnosti bilo je Održivost i hrana. Program se odvijao od ponedjeljka do petka. Prvog dana, kao naš poklon, otplesali smo im tradicionalan naš ples uz zvuk harmonike. Podijeljeni smo bili u tri skupine, a većinu vremena učili smo plesati i radili na uprizorenju stare priče iz naših krajeva, a povezane s hranom. Imali smo i priliku spremiti jedan „održivi“ obrok za svih sedamdesetak sudionika. Zanimljivo iskustvo! U četvrtak smo imali izlet – posjetili smo glavni grad okruga Sibiu kao i posjet Shigioshari – predivnom gradiću, rodnom mjestu, ni više ni manje, nego grofa Drakule! Neka započeta prijateljstva prilikom njihovog posjeta Pazinu su se dodatno produbila, a stvorena su i mnoga nova. Rastanak je bio težak, ali vratili smo se sretni, ispunjeni s bogatim novim iskustvom.

objavio: Ivan Štefanić   datum: 30. 3. 2023.