Ekološka priča

Kako je jedan od ciljeva našeg projekta i podizanje ekološke osviještenosti učenika odlučili smo tome pristupiti tako što smo s učenicima stvarali priče ekološke tematike.

Metode rada u 2. i 4. razredu bile su različite. 4. r. je pisao autorske priče pa su zajednički odabrali jednu priču koju su ilustrirali i prilagodili kaišibaj pripovijedanju, dok je 2. razred zajednički stvarao tekst pa su individualno prepričavali priču i odabrali su predstavnika za sudjelovanje na online festivalu pričanja priča.

Učenici 2. i 4. razreda PŠ Karojba su 6. veljače sudjelovali su međunarodnom susretu online revije pričanju priča.

Učenik Martin Erik iz 2. r. PŠ Karojba pripovijeda Priču o pticama.

Učenici Anđelika Pilat i Josip Mališa pričaju Eko priču kamišibaj tehnikom.

Edukacija učiteljica

O važnosti pričanja priča, načinu na koji priče prenose smisao i umjetnosti pripovijedanja priča uz pratnju slika, učiteljice razredne nastave PŠ Karojba Snježana Klanjac i Roberta Rudela, slušale su online predavanja u sklopu programa "Zagrli me pričom".

objavio: Marijana Kosturik   datum: 26. 3. 2021.