Državno natjecanje za učenike sa poteškoćama u razvoju

LUKA SIROTIĆ DRŽAVNI PRVAK NA 400m

Poreč, 6.-8. ožujka 2023. - Hrvatski školski sportski savez obilježava 15. obljetnicu od prvog održavanja posebnog Državnog prvenstva za učenike s intelektualnim teškoćama.

Od 2008. godine stotine djece i mladih okuplja se u Poreču na natjecanjima u atletici, plivanju, stolnom tenisu i štafetnim igrama. Uz ovogodišnji pikado, ovo će događanje okupiti preko 50 škola i centara s više od 420 sudionika natjecanja na tri dana sportskih aktivnosti i natjecanja u Poreču.

Inkluzivne aktivnosti za djecu i mlade fokus su i sporta i obrazovanja u posljednjih nekoliko godina, a s obzirom na razvoj inkluzivnih projekata i programa u školskom sportu, ovakve susrete smatramo iznimno bitnima za sve naše sudionike koji potvrđuju vrijednost i veselje koje im ovakva natjecanja donose.

Naš učenik Luka Sirotić nastupio je u atletici, u disciplini trčanje na 400m i osvojio je 1. MJESTO te postao DRŽAVNI PRVAK NA 400m.

Skakao je i u dalj iz mjesta te u toj disciplini osvojio je 7. MJESTO.

Izrazito sam ponosan na Luku, pokazao je izrazitu poniznost i skromnost na natjecanju te je i sam rekao: „Medalje nisu važne, važno je sudjelovati". Sretno Luka dalje u životu i natjecanjima. Razveselio si me i dirnuo u srce, ovih dana provedenih zajedno.

Ponos si naše škole!

Učitelj Dalibor Radović

objavio: Dalibor Radović   datum: 27. 9. 2023.