TERMINKO – APLIKACIJA ZA PRIJAVU DJETETA NA SISTEMATSKI PREGLED PRIJE UPISA U PRVI RAZRED OŠ

Poštovani roditelji!

Ove godine Služba za školsku i adolescentnu medicinu Nastavnog zavoda za javno zdravstvo Istarske županije provodi prijave za preglede djece prije upisa u prvi razred putem aplikacije TERMINKO (www.terminko.hr). Dakle, umjesto primitka službenog pisanog poziva liječnika, roditelji sami naručuju svoje dijete za pregled. Potrebno je otvoriti navedenu mrežnu stranicu te pratiti korake prilikom prijave. Termini za naručivanje biti će otvoreni u periodu ožujka, travnja, svibnja i lipnja 2024. godine te će se oni nuditi i odrađivati određenom dinamikom. Predviđen je dovoljan broj termina za svu djecu školske obveznike.

Nekoliko naputaka prije dolaska na pregled:

1. Donesete iskaznicu cijepljenja vašeg djeteta;
2. Donesete medicinsku dokumentaciju, ukoliko dijete ima kronične bolesti ili poteškoće u razvoju;

3. Na pregled u školsku ambulantu dođite u točno zakazan termin, dijete dovodi jedan roditelj;

4. molimo Vas da nam se javite u slučaju spriječenosti (ne dolazite u slučaju pojave povišene temperature ili respiratornih simptoma) tel. 624-379, e-mali: pazin_skolska1@zzjziz.hr
5. Prije dolaska u školsku ambulantu potrebno je odvesti dijete stomatologu, koji će popuniti zubnu putovnicu i koju ćete nam donijeti na pregled

6. Po obavljenom pregledu, ukoliko je dijete zdravo, biti će cijepljeno (IPV,MPR)

objavio: Slađana Jukić   datum: 6. 3. 2024.