POČETAK ŠKOLSKE GODINE 2021./22.

Dragi učenici i poštovani roditelji,

nadamo se da ste se uspjeli odmoriti tijekom ljetnih praznika te da ste spremni za početak nove školske godine. Pošto se nalazimo na početku još jedne izazovne školske godine smatramo potrebnim upoznati vas s nekim osnovnim i korisnim informacijama prije samog početka nastave.

Nastava počinje u ponedjeljak, 6. rujna u 8 sati. Taj dan ćemo u školi raditi po skraćenoj satnici. Učenici 1. - 4. razreda će imati nastavu prema rasporedu koji su dobili od razrednica, a učenici 5. - 8. razreda po prilagođenom rasporedu sati koji se nalazi u priloženom dokumentu. Trajni raspored sati za svoj razred učenici će dobiti u školi.

Gotovo svi udžbenici su stigli u školu, a ostale udžbenike očekujemo do kraja sljedećeg tjedna. Udžbenici će biti podijeljeni učenicima prvog dana škole, stoga vas molimo da učenici ponesu školske torbe kako bi mogli ponijeti udžbenike koje će preuzeti u školi. Za prvi dan je potrebno da ponesu jednu bilježnicu i pribor za pisanje kako bi zapisali raspored sati i osnovne informacije koje će dobiti u školi. Ovdje bi napomenuli da su udžbenici vlasništvo škole te da se na kraju školske godine moraju vratiti u školu u takvom stanju da ih mogu koristiti i sljedeće generacije naših učenika.

Vezano uz nabavu udžbenika i ostalog školskog pribora pozivamo sve roditelje da nam tokom prvog tjedna nastave (do 10. rujna) pošalju potpisane suglasnosti za nabavu obrazovnih materijala ili da se jave razredniku svojeg djeteta. Obrazac suglasnosti možete preuzeti sa stranica škole na poveznici http://www.os-vnazora-pazin.skole.hr/?news_hk=1&news_id=5042&mshow=290#mod_news.

Ove godine je organiziran Produženi boravak za učenike 1., 2. i 3. razreda. Produženi boravak traje od 12:30 do 16 sati, uz napomenu da se prvog dana nastave neće održati.

Tokom prvog tjedna roditeljima će biti podijeljeni ugovori za školsku kuhinju i produženi boravak. Prije sklapanja ugovora za ovu školsku godinu korisnici školske kuhinje i produženog boravka dužni su podmiriti eventualna dugovanja.

MJERE ZAŠTIE od širenja virusa COVID-19

Učenici 1. - 4. razreda ulaze u školu na ulaz za školsku dvoranu. Iznimno za prvi dan nastave učenici 1. razreda u 8:00 ulaze na glavni ulaz.

Učenici 5. - 8. razreda ulaze na glavni ulaz.

Svi učenici MORAJU u torbi imati maske koje su obavezne u hodnicima.

Detaljne upute o provođenju mjera zaštite u PŠ Sv. Petar u Šumi su opisane u priloženom dokumentu.

Učenici i roditelji moraju OBAVEZNO biti upoznati s mjerama koje će se provoditi u našoj školi, stoga vas molimo da pažljivo pročitate priloženi dokument jer je u njemu uklopljen i protokol ulaska u školu koji vrijedi od prvog dana nastave.

Sve navedene mjere su podložne promjenama ukoliko se uoči da su teško provedive u praksi te u slučaju promjene epidemiološke situacije.

U slučaju prelaska na on line nastavu nastavit ćemo se koristiti platformu Google Classroom.

Ove godine nećemo imati zajednički roditeljski sastanak, a o terminima pojedinih roditeljskih sastanaka će učenici biti obavješteni u školi. Svi roditeljski sastanci bit će održani u školi. O svemu ostalome bit ćete obaviješteni na satovima razrednika i roditeljskim sastancima.

Znamo da vam je puno informacija odjednom, ali vas želimo riješiti nekih nedoumica i pripremiti za početak nastave.

Želimo vam svima ugodan početak školske godine uz što manje stresa.

Sretno!

Veljko Ferenčak, voditelj PŠ Sv. Petar u Šumi

objavio: Veljko Ferenčak   datum: 3. 9. 2021.