POZDRAV PROLJEĆU

Petak, 15. 3. učenici od 1. do 4. razreda i njihove učiteljice odlučili su pozdraviti proljeće pješačenjem do Kašćerge.

Nestrpljivo se isčekivao polazak. Krenulo se u pravcu Kašćerge uz veseli žamor. Promatrala se priroda i uočavalo se mnogo toga što se o proljeću učilo u školi.

Nakon podužeg hodanja došlo je vrijeme za odmor i obnavljanje energije.

Prva postaja bija je Padova, brežuljak sa crkvicom. Tu nas je dočekala naša spremačica Elizabeta sa svježe pečenim fitulama.

Saznali smo i legendu o dvoje zaljubljenih kojima su roditelji branili vezu. Nađeni su mrtvi kraj crkve i pokopani na dvije suprotne strane uz crkvu. Tu su izrasla dva velika hrasta sa širokim krošnjama koje se dodiruju kad puše vjetar jer se dvoje mladih žele držati za ruke.

Sa Padove se pruža prekrasan pogled na okolne brežuljke.

Sljedeća postaja bio je središnji trg samog mjesta Kašćerge. Saznali smo mnoštvo zanimljivosti o mjestu i životu u njemu nekad i danas.

Posjetili smo i Područnu školu Kašćerga koja je zatvorena 2019. godine. Prazne učionice još uvijek čuvaju razne udžbenike, školske plakate i raznovrsne školske potrepštine, jedino nema učenika. Učiteljica Nerina Hrvatin, nekada učenica te škole koja je živjela u njezinu susjedstvu napisala je emotivnu pjesmu koju je posvetila napuštenoj školi.

Sljedilo je razgledavanje mjesne crkve i završni sportski susreti na mjesnom igralištu.

Veseli, puni dojmova i pomalo umorni učenici su se vretili svojim kućama nestrpljivo iščekujući neko novo zajedničko druženje u prirodi.

Priloženi dokumenti:
SKOLA.odt (15.75 KB)

objavio: Mirjana Zović   datum: 19. 3. 2024.