Dan Planeta Zemlje

21. 4. su učenici predmetne nastave u pratnji učitelja povodom Dana planeta Zemlje išli brati šparuge, a dan poslije 22. 4. na sam Dan planeta Zemlje su učenici razredne nastave bili na pješačenju (slike)

Učenici predmetne nastave su u školu došli biciklima te smo nakon nastave oko 12:30 organizirano krenuli prema Jopi. Na kraju sela smo se podijelili u grupe te je svaka grupa otišla brati šparuge u svom smjeru. Nakon uživanja u prirodi i lijepom vremenu ponovo smo se okupili nakon otprilike sat vremena te usporedili "ulov". Naravno, postoje sporovi oko toga koji razred ima više šparuga, čije su veće, a čije deblje. Unatoč različitim dvojbenim matematičkim argumentima s jedne i jednako dvojbenim zdravorazumskim argumentima s druge strane dogovor oko pobjednika nije postignut. Ali to nije ni bilo važno. Uživali smo i dogovorili se da ćemo slijedeće godine ponoviti hajku. Sve što smo nabrali odnijeli smo u školu te je kuharica danas na sam Dan planeta Zemlje pripremila fritaju sa šparugama - zdravu hranu za zdravi planet.

Učenici razredne nastave zajedno su propješačili pozamašnu rutu po Sv. Petru te kao i stariji kolege uživali u predivnom danu.

Trećaši su posadili cvijeće u plastične boce i njime ukrasili školski hodnik, a drugaši su od plastičnih boca izradili cvjetove i "posadili" ih u školski cvjetnjak

U tijeku je postavljanje i ukrašavnje ekološki prihvatljivih drvenih koševa za smeće koje su izradili roditelji učenika i poklonili ih školi

objavio: Veljko Ferenčak   datum: 22. 4. 2015.

« Svibanj 2024 »