Međunarodna video konferencija

Iza velikog naslova krije se zanimljivo događanje koje se odvijalo u našoj školi 17. listopada...

U petak 17. listopada održana je prva službena video komunikacija dijela učenika7. i 8. razreda sa njihovim vršnjacima iz Litve. Prvi kontakt s litvanskom učiteljicom Neringom Šakinienė ostvarila je učiteljica fizike Nada Ćakić Dinić putem e-twinniga - međunarodnog projekta kojemu je svrha poticanje međunarodne suradnje škola.

Učenici su se pojedinačno predstavili jedni drugima, proćaskali o vremenu (20° C u Sv. Petru i 5° C u Litvi) te pokazali neke svoje vještine. Učenice iz Litve su otpjevale pjesmu na litavskom, dok su članovi folklorne grupe iz Sv. Petra odsvirali dvije melodije na tradicionalnim instrumentima i putem Pwerpoint prezentacije predstavili Istru i Sv. Petar u Šumi. Cijeli video razgovor se odvijao na engleskom jeziku, a učenici su jedni drugima prevodili uobičajene pozdrave na materinjim jezicima. Sve je naravno prošlo uz puno smijeha i očekivanu početnu tremu. U pripremi video razgovora naši su učenici pripremili i jednu prezentaciju kojom su predstavili Hrvatsku, a koju su prethodno poslali u Litvu. Učenike iz Litve se ta prezentacija očito dojmila jer su nam rekli kako su počeli štedjeti kako bi prikupili novac da nas posjete, a dogovorena je i daljnja video komunikacija o kojoj ćete biti obavješteni.

Dojmovi naših učenika su redom vrlo pozitivni. Prema njihovim riječima svidjelo im se ovo potpuno novo iskustvo koje im je bilo interesantno i zabavno te su željni novih susreta kojima se već sada vesele.

objavio: Veljko Ferenčak   datum: 20. 10. 2014.

« Svibanj 2024 »