A kako, nego sretno na Dan sreće

Učenici 5. - 8. razreda nastavu su tog sretnog dana i na njihovu sreću imali izvan učionica. Učionicu im je zamijenila staza križnog puta koja prolazi okolo mjesta.

Proljeće je vrijeme novog života, buđenja, kretanja. I s razlogom je baš ovaj dan bio i početak dvotjednog školskog natjecanja u skupljanju kilometara kako bi učenici i učitelji obratili pažnju na važnost boravka vani i fizičke aktivnosti. Stoga su mnogi na polazištu stisnuli record u aplikaciji Strava.

Na 7 km puta uspjeli su odraditi nastavu iz HJ, EJ, MAT, GEO, VJ, PID i KEM. Sreća je bila u znaku prirode, ali i više od toga. Svjesno promatranje, druženje i pozitiva poticaj su za zdravlje uma. Poezija, kazalište, Shakespeare, slavenski i grčki mitološki likovi korišteni su za obilježavanje Dana materinjeg jezika, Dana kazališta i Dana pripovijedanja. Eostre, Demetra, Vesna i Jarilo, mudrosti iz elizabetanskog doba i haiku nadopunjavili su se s čitanjima na postajama križnog puta. Bilo je i skrivanja čokoladnih zlatnika, kviz pitanja o povijesti, jeziku i rotaciji planeta Zemlje. Dan je dobio ocjenu 4. Učitelji Sanja, Luka S., Veljko, Mirela, Marijana, Visnja i KML donijeli su odluku da će ići do ocjene odličan. Pogledajte kako je bilo.

I usput uhvatite krajičkom oka poneki stih.

Shakespeare:

"All that glitters is not gold."

"Wisely, and slow. They stumble that run fast."

"No legacy is so rich as honesty."

"Neither a borrower nor a lender be."

"Nothing can come of nothing."

Neki su učenici kreativnim okom svog fotoaparata gledali detalje u prirodi. Autor fotografije maslačka je Leonard Feher.

objavio: Kristina Mijandrušić Ladavac   datum: 21. 3. 2024.