POČETAK ŠKOLSKE GODINE

Dragi učenici i poštovani roditelji,

pred nama je početak nove školske godine pa za vas imamo nekoliko uputa.

Nastava počinje u ponedjeljak, 9. rujna u 8 sati. Taj dan ćemo u školi od 5. do 8. razreda raditi po prilagođenom rasporedu sati koji se nalazi u priloženom dokumentu. Učenici od 1. do 3. razreda prvi će dan imati samo prva tri sata, a u učenici 4. razreda četiri sata nastave. Trajni raspored sati za svoj razred učenici će dobiti u školi.

Kao što znate, ove nas godine čekaju neke promjene u školi. Jedna od promjena su i besplatni udžbenici za sve učenike od 1. do 8. razreda. Veći dio udžbenika je već stigao u školu, a ostale udžbenike očekujemo do kraja ovog tjedna. Udžbenici će biti podijeljeni učenicima prvog dana škole, stoga vas molimo da svi učenici prvog dana u školu dođu sa školskim torbama. Ovdje bi napomenuli da su udžbenici vlasništvo škole te da se na kraju školske godine moraju vratiti u školu u takvom stanju da ih mogu koristiti i sljedeće generacije naših učenika.

Vezano uz nabavu udžbenika i ostalog školskog pribora pozivamo sve roditelje koji još nisu predali suglasnosti za nabavu obrazovnih materijala da to učine u što kraćem roku, a najkasnije do petka 13. rujna ili da se jave razredniku svojeg djeteta. Obrazac suglasnosti možete preuzeti sa stranica škole ili preko poveznice http://www.os-vnazora-pazin.skole.hr/upload/os-vnazora-pazin/images/newsimg/4151/File/Obavijest%20-%20suglasnost.pdf

Tokom prvog tjedna roditeljima će biti podijeljeni ugovori za školsku kuhinju i produženi boravak. Prije sklapanja ugovora za ovu školsku godinu korisnici školske kuhinje i produženog boravka dužni su podmiriti eventualna dugovanja.

Još jedna novina je da se od ove školske godine ukida obaveza nošenja školske obuće za učenike predmetne nastave (5. – 8. razreda). Učenici nižih razreda će i dalje nositi školsku obuću. Učenici od 5. do 8. razreda i dalje imaju obavezu nošenja primjerene obuće za nastavu Tjelesne i zdravstvene kulture.

O svemu ostalome bit ćete obaviješteni na satovima razrednika i roditeljskim sastancima.

Želimo vam svima ugodan početak školske godine.

Sretno!

Priloženi dokumenti:
Prvi_dan_skole_RASPORED.docx (12.27 KB)

objavio: Veljko Ferenčak   datum: 5. 9. 2019.