Školska knjižnica

Školska knjižnica je smještena u starom dijelu zgrade škole na 38 m², svijetla je i ugodna za boravljenje.

Knjižnični fond čini više od 3.000 naslova, a podijeljen je na lektiru, stručnu literaturu za učenike i učitelje te referentnu zbirku. Osim lektire knjižnica nudi i beletristiku primjerenu učenicima da bi ih se što više poticalo na čitanje i razvijanje čitateljske navike.

U knjižnici se može naći i određeni broj časopisa, kako za učenike, tako i za učitelje, te neknjižnu građu (VHS, DVD, i CD).

Jasna Held u našoj školi!

U srijedu, 18.04.2012.  našu školu posjetila je Jasna Held,  pripovjedačica bajki i narodnih priča.

U srijedu, 18.04.2012.  našu školu posjetila je Jasna Held,  pripovjedačica bajki i narodnih priča. Jasna Held rodom Dubrovkinja jedina je profesionalna pripovjedačica bajki u našoj zemlji. Od 1994. godine nastupa sa svojim pričama i lutkarskim predstavama. Svestrana umjetnica cijenjena i od strane renomiranih svjetskih pripovjedača redovito putuje našom zemljom i obilazi škole, vrtiće i druge odgojne ustanove održavajući seminare i radionice za djecu i odrasle.

«Bilo mi je super. Pripovjedačica je draga teta i lijepo priča i sva se uživi u bajke.»

To je samo jedan od komentara naših učenika koji su u početku bili skeptični prema osobi koja će im pričati bajke, jer oni su već veliki i što će im to,ali nakon samo nekoliko uvodnih rečenica na njihovim licima vidjelo se kako su zainteresirani i kako je u učionici vrijeme stalo i svi zajedno smo lebdjeli nekim bajkovitim daljinama.

Inače, pripovjedačica je uvela u svijet narodnih bajki učenike od 1. do 4. razreda.

objavio: LORETA KALIGARI   datum: 25. 4. 2012.