Školska knjižnica

Školska knjižnica je smještena u starom dijelu zgrade škole na 38 m², svijetla je i ugodna za boravljenje.

Knjižnični fond čini više od 3.000 naslova, a podijeljen je na lektiru, stručnu literaturu za učenike i učitelje te referentnu zbirku. Osim lektire knjižnica nudi i beletristiku primjerenu učenicima da bi ih se što više poticalo na čitanje i razvijanje čitateljske navike.

U knjižnici se može naći i određeni broj časopisa, kako za učenike, tako i za učitelje, te neknjižnu građu (VHS, DVD, i CD).

Kviz "Vesele zamke"

Tijekom mjeseca listopada, u sklopu obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige, u školskim i narodnim knjižnicama diljem Hrvatske održan je Nacionalni kviz za poticanje čitanja pod nazivom „Vesele zamke“, posvećen 100. obljetnici rođenja hrvatskoga pisca Grigora Viteza. Učenici naše škole i sami su sudjelovali u kvizu.

NACIONALNI KVIZ ZA POTICANJE ČITANJA

„VESELE ZAMKE“- NACIONALNI KVIZ ZA POTICANJE ČITANJA

Kao što mu i naziv govori, kviz se sastojao od traženja odgovora u pjesmama, pričama i zagonetkama čiji je autor Grigor Vitez. Učenici su tražili odgovore u Vitezovim knjigama i popunjavali anketni listić on-line, koji su mogli poslati samo jedanput, stoga su trebali biti vrlo oprezni. U završno izvlačenje ušle su samo točno popunjene ankete.

U kvizu je sudjelovalo nekoliko učenika naše škole, a po dobivenim rezultatima najbolji je bio Tin Dolgoš, učenik 4. razreda.

Čestitamo Tinu, ali i svim sudionicima u kvizu. Nadamo se da su se dobro zabavljali čitajući i tražeći odgonetke brojnih, zabavnih i zanimljivih Vitezovih zamki!

objavio: LORETA KALIGARI   datum: 12. 4. 2012.