Školska knjižnica

Školska knjižnica je smještena u starom dijelu zgrade škole na 38 m², svijetla je i ugodna za boravljenje.

Knjižnični fond čini više od 3.000 naslova, a podijeljen je na lektiru, stručnu literaturu za učenike i učitelje te referentnu zbirku. Osim lektire knjižnica nudi i beletristiku primjerenu učenicima da bi ih se što više poticalo na čitanje i razvijanje čitateljske navike.

U knjižnici se može naći i određeni broj časopisa, kako za učenike, tako i za učitelje, te neknjižnu građu (VHS, DVD, i CD).

Posjet književnice Bojane Meandžija!!!

17.11.2016. godine našu školu posjetila je književnica Bojana Meandžija koju smo pobliže upoznali predstavljajući nam svoj autobiografski roman „Trči!Ne čekaj me…“

BOJANA MEANDŽIJA

Svako dijete ima svoje drugačije djetinjstvo, ali djeca koja dožive rat imaju identično – to je djetinjstvo u kojem moraju odrasti, u kojem se moraju prestati igrati, u kojem moraju u samo jednom trenu postati odrasli ljudi jer im neki zločesti ljudi oduzimaju pravo na igru.

Bojana Meandžija, autorica romana „Trči! Ne čekaj me…“, nedavno je privukla pažnju književnim djelom za mlade o tužnim 90-tim godinama na ovim prostorima, iz perspektive jednog djeteta koje ne razumije što se događa oko njega.

Razgovor s autoricom možda vas dodatno potakne, da uzmete u ruke ovu emotivnu i snažnu knjigu napisanu iz dječje perspektive, drugačiju od svega što smo imali prilike čitati o ratnim zbivanjima.

Bojana je djevojčica koja odrasta u Karlovcu, a umjesto da svoje tinejdžerske godine provede na način kako to rade njezini vršnjaci danas, ratna zbivanja natjerat će ju na višegodišnji boravak u podrumu i odrastanje koje se moralo dogodilo u trenutku kad prva granata pada na njen grad. Ipak, u njezinoj ispovijesti nema mržnje, prozivanja, nema „drugih“ naroda i neprijatelja, samo pitanje – zašto rat?

objavio: LORETA KALIGARI   datum: 23. 11. 2016.