ŽUPANIJSKO NATJECANJE IZ TEHNIČKE KULTURE

U Puli je 8. ožujka 2013. održano Županijsko natjecanje i smotra iz tehničke kulture.

Na smotri u kategoriji Mladi poduzetnici nastupili su i sva trojica naših „šestaša“ koji su 12. veljače prošli i školsku razinu.

Na školskoj razini prvo mjesto je osvojio Petar Berton, s proizvodom Hladilo vrućih napitaka, Ivan Berton bio je drugi s proizvodom Prehrambena mazalica, dok je Erik Laganis, zauzeo 3. mjesto s proizvodom Rezalica za kanape-sendviče.

Na županijskoj smotri pobijedio je Ivan Berton s „Mazalicom“, a rad Petra Bertona „Hladilo“ preporučen je za ARCA 2013, smotru inovatora i izumitelja koja se održava u Zagrebu tijekom listopada.

Erik Laganis s „Rezalicom“ zauzeo je treće mjesto u Županiji.

Ivan Berton se kao prvi u Županiji plasirao na Državno natjecanje i smotru Mladih poduzetnika koja će se održati od 3. do 5. travnja u Primoštenu.

Mentor učenika je Dario Škrinjar, učitelj tehničke kulture.

objavio: JASNA Matas Sinožić   datum: 15. 3. 2013.