PREDAVANJE:POZNAJEM LI CRVENI KRIŽ?

Predavanje iz Crvenog križa za učenike 6. razreda održala je 26. listopada 2012. Patricija Blažević na temu  "Poznajem li Crveni križ?"

U petak 26.10.2012., posjetila  nas je predstavnica Crvenog križa iz Pazin Patricija Blažević.

Imali smo predavanje o nastanku Crvenog križa i čime se bavi. Crveni križ se bavi mnogim aktivnostima: prikupljanjem odjeće za siromašne, pomaganju bolesnim i nemoćnim osobama, pomažu obiteljima koje nemaju dovoljno novaca za osnovne potrebe, prikupljaju novac za siromašne.

Nedavno smo u našem mjestu prikupljali novac u sklopu projekta „Solidarnost na djelu“ i uspjeli prikupili  1973,00 kune koje smo dali predstavnici Crvenog križa.

Crveni križ obuhvaća 188 zemalja svijeta, uključujući i Hrvatsku. Sjedište Crvenog križa u Hrvatskoj je u Zagrebu, a ima i manje podružnice (ustanove) po cijeloj Hrvatskoj. U Pazinu se nalazi ustanova Crvenog križa.

Na radionici smo napravili dvorac humanosti na kojeg smo zalijepili lijepe misli i male crteže.

Alanis Mirko, 6. razred

objavio: JASNA Matas Sinožić   datum: 31. 10. 2012.