DAN JABUKA I DANI KRUHA

Svake godine 20. listopada obilježava se svjetski dan jabuka pri čemu se naglašava važnost jabuka u zdravoj prehrani. Koliko je važna jabuka, govori i činjenica, da je ona jedino voće koje ima svoj dan.

Svjetski dan jabuka u našoj školi obilježili smo 22. listopada. Učenici 5. - 8. razreda donijeli su taj dan u školu jabuke, orahe, bademe, dunje i kestene kako bi od njih pripremili ukusne kolače i kompot. Da bi bili što uspješniji i brži u pripremi naših slastica podjelili smo uloge po razredima. Tako su učenici 5. i 8. razreda zajedno sa svojim razrednicama, bili zaduženi za čišćenje i ribanje jabuka, 7. razred je napravio savijače i kolač od jabuka, a 6. razred je mijesio pitu od jabuka, skuhao kompot i ispekao kestene, a pomagali su nam i kuharica, spremačica i kućni majstor. Nakon toga svi zajedno počastili smo se ukusnim kolačima, toplim kompotom i mirisnim kestenima u školskoj blagavaoni.

Prikupili smo i izreke o jabuci te uredili školski pano, a neke od njih glase:

"Jabuka je kraljica voća"; "Jedna jabuka na dan i liječnika iz kuće van"; "Jabuka,četkica za zube."

Dani kruha i zahvalnosti su obilježeni na satovima hrvatskog jezika i vjeronauka pisanjem pjesmica i sastava na temu "kruh" i "zahvalnost".Tim smo pjesmicama i sastavima ukrasili pano u skoli.

objavio: JASNA Matas Sinožić   datum: 24. 10. 2012.