Putevima glagoljaša

Terenska nastava šestih razreda Roč - Hum - Aleja glagoljaša, izlet u zavičaj duha 19. listopada 2012. godine.

Terenska nastava učenika šestog razreda ostvarena je 19. listopada 2012. godine posjetom Roča, Huma i Aleji glagoljaša pod nazivom Izlet u zavičaj duha. prva postaja bila je u Roču gdje smo posjetili tiskaru, vidjeli kopiju tiskarskog stroja i poslušali zanimljivo predavanje o žakonu Juri, ročkom prepisivaču glagoljskih knjigai idejnom začetniku prve tiskane knjige uopće. nakon Roča, snažnog i bogatog glagoljskog središta, svoj smo put nastavili proučavanjem Aleje glagoljaša koja vodi od Roča do Huma, a sastoji se od 11 glagoljskih spomenika. taj je projekt uz pomoć arhitekta 1977. godine osmislio Josip Bratulić. pomalo umorni, ali zadovoljni jer smo naučili jako mnogo svoju smo terensku nastavu zaokružili dolaskom u najmanji, ali slikoviti i posjetiteljima zanimljivi gradić Hum.

Učenici 6. razreda

objavio: JASNA Matas Sinožić   datum: 24. 10. 2012.