Terenska nastava 5. razred

Dana 4.10.2012. prema godišnjem planu 5. razred realizirao je  terensku nastavu u Pazinu u pratnji učiteljica povijesti i prirode Elizabete Ferenčak iz Motovuna i učiteljice Jagoda Oplanić iz Karojbe.

Posjetili smo kemijsko biotehnički laboratorij, meteorološku stanicu, arhiv grada Pazina i franjevački samostan.U kemijskom biotehničkom laboratoriju su dva dječaka iz Motovuna vadili krv.Analizirali smo uzorak njihove krvi.U meteorološkoj stanici nam je jedan gospodin pričao o svemu što se tamo nalazi i što se tamo događa.Ukratko nam je ispričao kakvo će biti vrijeme.Svi učenici obišli su staklenu kuglu koja prikazuje sve oko sebe i iznad sebe.Bili smo i u arhivu grada Pazina.Tamo smo bili u laboratoriju i vidjeli smo kako se uništene stranice popravljaju,vidjeli smo njihovu najstariju knjigu iz 13 stoljeća,vidjeli smo još raznorazne zapise koji su popravljeni i koji se  još nisu popravile.Posjetili smo franjevački samostan.Tamo smo bili u crkvi a fratar nam je pričao kako su lopovi ukrali 3 slike.A poslije ih je pronašla jedna žena u Londonu.Pokazao nam je i njihovu knjižnicu.U knjižnici je bilo jako puno knjiga,na stolu je bila izložena najveća knjiga.

Svi smo se jako lijepo zabavljali i ponešto naučili.Bilo nam je super.

Zehra, Barbara i Klara, učenice 5. razreda

objavio: JASNA Matas Sinožić   datum: 10. 10. 2012.