DJEČJI TJEDAN

Povodom dječjeg tjedna grad Pazin organizirao je za učenike MŠ Pazin i PŠ Trviž predstavu "Mali princ" (Teatar Merlin) za učenike viših razreda, a za učenike nižih razreda kazališnu predstavu "Cirkus Kumulus" (Teatar Oz) u pazinskom Spomen domu 2. i 4. listopada.

Učenici 4 - 8 razreda gledali su kazališnu predstavu "Mali princ" prema priči Antoine De Saint Exupery-a. Predstava je bila veoma dinamična i vesela s puno životnih poruka koje su nam prenjeli akademski glumci Ivan Horvat, Ana Merlin i Petar Leventić.

Učenici 1- 3 razreda pogledali su veselu i raspjevanu kazališnu predstavu "Cirkus Kumulus" 4. listopada, a pridružili su im se i učenci PŠ Kašćerga. Nakon toga učenici iz PŠ Kašćerga posjetili su PBZ povodom Međunarodnog Dana štednje koji se obilježava krajem listopada i TZ grada Pazina.

Učenici PŠ Trviž također su posjetili TZ gdje su se upoznali sa planom grada Pazina i važnim kulturnim ustanovama u gradu, a zatim su posjetili i Etnografski muzej.

objavio: JASNA Matas Sinožić   datum: 5. 10. 2012.