EUROPSKI DAN JEZIKA

Kvizom znanja, pisanjem poruka i razglednica na stranim jezicima obilježen Europski dan jezika.

Europski dan jezika prvi put je predstavljen 2001. godine tijekom Europske godine jezika.

Cilj akcijskog dana koji se obilježava 26. rujna,  je vrednovanje svih jezika i kultura kao i doprinos osoba koje posjeduju prednosti višejezičnosti i motivaciji ljudi u Europi o doživotnom učenju jezika.

Dana 24.rujna obilježili smo Europski dan jezika, provođenjem kviza znanja iz engleskog, talijanskog i hrvatskog  jezika za učenike 7. i 8. razreda. Kviz se sastojao od 25 pitanja iz svakog jezika, a vodile su ga učiteljice. Najbolji znanje pokazali su učenici u kvizu iz engleskog jezika. Za nagradu su svi učenici bili počašćeni slatkišima i grickalicama. U ostalim razredima učiteljice talijanskog i engleskog obilježile su europski dan jezika pišući poruke na raznim jezicima, pisanjem razglednica, izradom zastavica zemalja članica Europske Unije.

objavio: JASNA Matas Sinožić   datum: 26. 9. 2012.