BRŽE, VIŠE, JAČE

Dan Hrvatskog olimpijskog odbora obilježava se svake godine 10. rujna. U našoj školi obilježili smo ga oblačenjem bijelih majica i sportskim aktivnostima na školskom igralištu.

HRVATSKI OLIMPIJSKI DAN

Olimpijske igre održavaju se svake četiri godine 10.rujna. U prošlosti su se održavale u Olimpiji na grčkom  poluotoku Peloponezu i po tome su dobile i naziv Olimpijske igre. Natjecali su se samo muškarci koji su bili slobodni. Žene ni robovi nisu smijeli sudjelovati niti gledati natjecanje. Postojao je samo jedan pobjednik koji je za nagradu dobio vijenac ili krunu od lišća,crvenu vrpcu te palmin list. Sada u moderno doba pobjednici dobivaju zlatne,srebrne i brončane medalje. Za početak otvaranja svečanosti zapali se „vječni“plamen. Olimpijska  zastava sastoji se od pet isprepletenih krugova,koji su plavi,crni,crveni,žuti i zeleni. Svaki krug predstavlja  jedinstvo pet kontinenata i univerzalnost olimpizma.

Učenici od 1. - 8. razreda zajedno sa svojim učiteljima i voditeljicom škole obilježili  su Olimpijski dan 7.rujna na satu tjelesne i zdravstvene kulture. Natjecali su se u u sportovima kao što su:skok u dalj i nogomet.

Najbolji u skoku u dalj bili su:         5.razred: Klara Juričić i Paolo Matijašić

6.razred: Gledis Legović i Arron Ivančić

7.razred:Sara Ukotić i  Marko Bravar

8.razred:Leana Hrvatin i Filip Krznarić

Pobjednici u nogometu bili su osmaši. Voditeljica škole uručila je najboljima prigodne nagrade.

Učenici nižih razreda imali su štafetne igre. Kako smo se lijepo zabavljali pogledajte na našim fotkama.

objavio: JASNA Matas Sinožić   datum: 12. 9. 2012.