BALETNA PREDSTAVA: BLUE BUTTERFLAY

Ovoga nam se proljeća (u petak, 30. ožujka 2012.) pružila prilika koju nismo željeli propustiti. Naime, u zgradi HNK Ivan pl. Zajc u Rijeci toga je dana na repertoaru bila baletna predstava Blue Butterflay (Plavi leptir).

Zajedno s učenicima viših razreda PŠ Motovun i PŠ Lupoglav u poslijepodnevnim satima, nakon nastave, uputili smo se u Rijeku kako bismo uživali u kreativnoj koreografskoj radionici članova Baleta HNK Ivan pl. Zajca. Učenici i učiteljice koje su bile u pratnji uživali su u predivnoj atmosferi samoga kazališta, ali i vrhunskoj produkciji, koja je bila začinjena i autorskom glazbom u gypsy swing stilu s primjesom mediteranskog zvuka uživo, koju su nam prenijeli članovi riječkoga glazbenog sastava Molto Cortese.

Nakon odgledane predstave i još pod dojmom zvukova i pokreta s kazališne scene, uputili smo se na Korzo te uživali u slobodnome vremenu šetajući.

Kući smo se vratili u kasnim večernjim satima umorni od cjelodnevnih aktivnosti, ali veoma veseli i puni pozitivne energije.

objavio: Mirjana Zović   datum: 18. 4. 2012.