SFERAKON / EUROCON 2012

I ove je godine na adresu naše škole stigao poziv za natječaj Društva za znanstvenu fantastiku "SFera" iz Zagreba.

U pozivu na literarno stvaralaštvo bilo je ponuđeno više tema za pisanje kreativnih radova u žanru znanstvene fantastike i srodnih žanrova (fantasy, nadnaravni horor) te znanosti općenito. Saznavši za natječaj na satu hrvatskoga jezika, učenica 8. razreda, Anamaria Maurović, veoma se zainteresirala za sudjelovanje na natječaju te se odlučila okušati u pisanju fantasy priče na temu Mama, izrasla su mi krila!

Čvrsto smo vjerovali da je Anamaria napisala veoma zanimljivu priču, što se i dokazalo njezinim osvajanjem 1. nagrade za literarni rad. Anamaria će zasluženu nagradu primiti na svečanoj Skupštini Sfere, 28. travnja 2012. godine u Zagrebu.

Na nagradnom natječaju sudjelovala je učenica drugog razreda, Glorij Pahor sa literarnim radom Školski izlet na Mars.

Priloženi dokumenti:
Anamaria_Maurovic_dobitnica_nagrade_SFERICA.doc (5.24 MB)

objavio: Mirjana Zović   datum: 17. 4. 2012.