EKSKURZIJA UČENIKA 8. RAZREDA

31.ožujka 2012. učenici osmog razreda odlaze na završnu četverodnevnu ekskurziju u Dalmaciju i Dubrovnik.Izlet je trajao do 3.travnja 2012.

Prvi dan izleta razgledavali su u Zadru crkvu sv.Donata,rimski forum i morske orgulje. Slijedio je nastavak za NP „Krka“ i šetnja  uz slapove Krke. Nastavak putovanja prema Šibeniku, posjeta Sokolarskog centa u Dubravi i smještaj u turističkom naselju Solaris.

Drugi dan vožnja do Trogira, šetnja i razgledavanje, nastavak putovanja prema Splitu, razgledavanje starog grada uz vodiča( Dioklecijanova palača i podrumi, crkva sv, Duje…Poljud ), nastavak puta do Dubrovnika i smještaj u hotel Valamar Club Dubrovnik, neposrednoj blizini stare dubrovačke jezgre

Treći dan razgledavanje Straduna, crkve Sv.Vlaha, Knežev dvor, franjevački samostan, u podnevnim satima vožnja do Stona, dalje Pelješcem do luke Orebić i trajektom do otoka Korčule.Razgledavanje prelijepog starog grada - rodna kuća Marka Pola.

Četvrti dan šetnja gradskim zidinama Dubrovnika, odlazak u Cavtat, potom u zračnu luku i slijedi let za Zagreb, iz Zagreba povratak za Trviž.

objavio: Mirjana Zović   datum: 16. 4. 2012.