ZANIMANJA NAŠIH RODITELJA

Učeći o mjestu u kojemu živimo i djelatnostima kojima se ljudi bave, učenici 2. razreda su u petak, 19. 4. odlučili posjetiti neke roditelje na njihovim radnim mjestima.

Tvrtka MET-AL već dugi niz godina bavi se proizvodnjom pvc i aluminijske stolarije, bravarije, metalnih konstrukcija … Tata Toni pokazao je učenicima što proizvode, koje strojeve i alate koriste u radu.

Tata Goran dočekao nas je u Braj kopu, firmi koja se bavi proizvodnjom samoljepivih  etiketa za suhomesnate te kozmetičke proizvode, higijenske potrepštine, vina, maslinovog ulja i slično. Isto tako tiskaju folije za razne namjene, od onih za bočice vode do kozmetičkih testera te folije za vlažne maramice.

Na kraju je naše putovanje zavrilo kod mame Daniele koja se bavi i uzgojem istarske koze. Pokazala je dio njihovog stada, male kozliće i kako se muze mlijeko.

Zahvaljujemo se roditeljima na gostoprimstvu i strpljenju. Ovo nam je bio veseli i poučni izlazak iz školskih klupa gdje smo upoznali dio zanimanja naših roditelja.

Učiteljica  Mirjana Zović

objavio: Mirjana Zović   datum: 19. 4. 2024.