22. 03. SVJETSKI DAN VODA

Povodom Svjetskog dana voda učenici 7., 3. i 2 razreda napustili su svoje učionice i posjetili vode našeg zavičaja.

Učenici 2. razreda razgledali su okoliš škole. Prošetali se suhim koritom obližnjeg potoka, vidjeli izvor i upoznali se na koje načine ljudi iskorištavaju okolne vode.

Učenici 3. razreda krenuli su od izvora do ušća. Posjetili su Istarski vodovod u Buzetu, jezero Butoniga, Istarske toplice i provozali se do ušća rijeke Mirne.

Učenici 7. razreda posjetili su jezero Butoniga i postrojenje za kondicioniranje vode Butoniga.

Bez vode nema života te je treba čuvati. Koliko nam je ona važna mogli bi osjetiti već ovo ljeto ukoliko ne padne kiša jer se razina akumulacijskog jezera Butoniga spustila za nekih 5 metara a dolaskom turista pojačat će se potrošnja pa bi mogle uslijediti i redukcije vode.

objavio: Mirjana Zović   datum: 27. 3. 2012.