ŠKOLSKA NATJECANJA

Početkom drugog polugodišta započela su školska natjecanja. Učenici PŠ Trviž sudjelovali su na školskim natjecanjima koja su odžana u MŠ u Pazinu prema predviđenom vremeniku.

Englezi su otvorili sezonu i prvi pokazali što znaju. Nakon toga učenici su sudjelovali na natjecanjima iz fizike, tehničke kulture, hrvatskog jezika, geografije, talijanskog jezika, matematike, kemije i biologije.

Najbrojniji sudionici natjecanja su bili učenici osmog i sedmog razreda. Anamarija Maurović je svoje znanje uspješno testirala iz čak četiri nastavna predmeta: iz engleskog jezika, fizike, hrvatskog jezika i kemije. Za natjecanje iz dva nastavna predmeta uspješno su se pripremili: Petar Berton, Leana Hrvatin, Nina Pahor, Luka Brajković i Antonija Širol.

Najbolje rezultate – druga mjesta na natjecanju postigli su Petar Berton, Brigita Juričić i Tedi Zović iz tehničke kulture; te Leana Hrvatin treće mjesto iz matematike.

Slijedi nam još natjecanje “Klokan bez granica“ koje će se održati 15. ožujka a okupit će najveći broj natjecanja – učenike od drugog razreda nadalje.

Učenici su uspješno pokazali što znaju ali se ipak nisu nisu uspjeli plasirati dalje na županijska natjecanja.

Slijede nam još i sportska natjecanja.

objavio: Mirjana Zović   datum: 24. 2. 2012.