PREDAVANJE O EKOLOGIJI

Učenici od  5. do 8. razreda PŠ Trviž su u srijedu 18. siječnja poslušali predavanja o održivom razvoju i zaštiti okoliša. Predavanja su  pripremili i održali aktivisti udruge Zelena mreža aktivističkih grupa (ZMAG) sa sjedištem u Vukomeriću.  Oni stvaraju ekološki edukacijski centar Reciklirano imanje u sklopu EU projekta  Energy for the i educiraju učenike osnovnih i srednjih škola u RH o važnim područjima održivog razvoja i zaštite okoliša.

Teme predavanja:

• za učenike 5. i 6. razreda -  Otpad s kojim se svakodnevno susrećemo – kako smanjiti količinu komunalnog otpada,
  • za učenike 7. i 8. razreda - Korištenje obnovljivih izvora energije u praksi – Hrvatska: zemlja sunca, vode, vjetra i šuma.

Zanimljiva predavanja o smanjenju otpada i iskorištavanju otpadnih materijala (reupotreba i recikliranje) i iskorištavanju obnovljive energije (osobito solarne i energije od biomase) te mogućnostima samoodrživog načina života učenici su sa zanimanjem pratili.

objavio: Mirjana Zović   datum: 24. 1. 2012.