PROJEKT STOP ANIMACIJA

Voditelj projekta i suradnici:
Sandra Milotić Macan, Sandra Sandalj i Monika Nekić

Cilj projekta (svrha):

Usvojiti pojam stop animacije kao tehnike snimanja filmova, zamijetiti značajke, osnovne pojmove te vrste i tehnike stop animacija, prepoznati ulogu zvučnih efekata/šumova i glazbe u stop animaciji, spoznati način na koji se stop animacija može stvoriti pomoću računalne tehnologije.

Učenici su na satu Likovne kulture samostalno i u grupama osmisliti likove, izradili scenografiju te fotografirali radove za potrebu stop animacije. U sklopu izvannastavne aktivnosti  Glazbena radionica učenici su osmisliti, stvarali i snimali zvučne efekte, šumove te odabrali glazbenu pozadinu za animaciju.
Nakon snimanja i obrade fotografija, učenici su uz pomoć učiteljice informatike izvršili uvoz i sinkronizaciju audio zapisa u animaciju te izvršili prilagodbu za objavu animacije.

U izradi stop animacije sudjelovali su učenici 5. razreda PŠ Trviž te učenica Šćulac Katia iz 6. razreda.

objavio: David Jelenković   datum: 16. 6. 2023.