Roč - Hum - Aleja glagoljaša.

Dana 18. travnja 2023. učenici šestih razreda PŠ Trviž i PŠ Karojba krenuli su na terensku nastavu: Roč - Aleja glagoljaša - Hum. Naziv ove bajkovite terenske uistinu je i bio takav.

Upoznali smo povijest i značaj srednjovjekovnog glagoljskog gradića Roča, a potom krenuli prema Aleji glagoljaša i znamenitim spomen obilježjima. Ogromni kameni blokovi u obliku glagoljaških slova smještenih u pitoresknim mjestima u podnožju samog Roča, budili su u nama želju da otkrijemo njihovo dublje značenje. Naša posljednja točka bio je upravo i najmanji grad na svijetu - Hum, koji nas je također očarao svojim ljepotama i posebnošću. Prepuni dojmova o bogatoj kulturnoj baštini i ljepotama svoga zavičaja kojemu i sami pripadamo, krenuli smo putem Trviža. U pratnji učenika bile su učiteljica Povijesti Ena Paris i učiteljica Hrvatskoga jezika Jelena Načinović.

Učiteljica Jelena Načinović

objavio: Mirjana Zović   datum: 24. 4. 2023.