FESTIVAL ZAVIČAJNOSTI - 19. 5. FAŽANA

Brojni radovi učenika na temu zavičajnosti  iz četrdesetak istarskih škola bili su izloženi na Festivalu zavičajnosti u Fažani na Trgu Kuzme i Damjana u petak 19.5. Našu su školu predstavile učenice 3. razreda iz Pazina, Lucija, Hana i Tijana te voditeljica projekta zavičajne nastave Suzana Jurčinović.

U Zavičajnom projektu pod nazivom „Istra u srcu“  u OŠ Vladimira Nazora Pazin  bilo je uključeno deset razrednih odjela iz MŠ i PŠ te oko 150 učenika. Učenici su sa svojim učiteljicama obrađivali različite teme o svom zavičaju. Sakupljali su recepte tradicionalnih jela i sudjelovali u pripremi i degustaciji.  Pripremili su rječnik zavičajnog govora, proučavali tradicijske instrumente te su na njima i zasvirali. Zaplesali su balun s članovima folklornog društva. Izrađivali su suvenire s motivom glagoljice, saznali su kako se rade i kakvog su okusa poznate supetarske kobasice. Uživali su u berbi maslina, pripremi i kušanju maslinovih ulja i izrađivali etikete za boce. Upoznavali su crkve u našem zavičaju, pripremili i tiskali slikovnicu o Velom Joži u današnjoj Istri, sadili sukulente te proučavali zanimljivosti o ljepotama Istre. Domaćini su pripremili kulturno -umjetnički program , nakon toga je slijedila podjela zahvalnica, domjenak u OŠ Fažana te na kraju obilazak uz stručno vodstvo turističkih djelatnika. Ova zanimljiva izložba radova rezultat je vrijednih učenika i učitelja koji su radili na ovogodišnjem zavičajnom projektu.

objavio: Mirjana Zović   datum: 24. 5. 2023.