TEMATSKI PARK SANC. MICHAEL - RAPANJI

Petak, 19. 5. 2023. učenici 1.- 4. razreda odradili su svoju terensku nastavu u tematskom dvorcu Sanc. Michael u Rapanji.

Tematski park Sanc. Michael smješten je 3 km zapadno od Savičente. Sastoji se od dvorca površine 400 kvadratnih metara a izgrađen je od drvenih trupaca.

U sklopu posjete održane su radionice za djecu. Učenici su prošetali zidinama dvorca i posjetili glavne kule koje pružaju predivan pogled na okolicu.

Zavrtili su se na srednjovjekovnom vrtuljku, okušali u gađanju vodenim balonima iz velike praćke. Posjetili su i vješticu koja se sakrila u jednoj od kula.

Uživali su u vožnji kolima koje je vukao magarac Frane. Družili su se i sa domaćim životinjama: magarcem, ovcama, ponijem, kokoškama, faraonkama i kunićima.

Uživali su u labirintu među drvećem i kućici na drvu te igri na raznovrsnim spravama.

Najzanimljivije je bilo streličarstvo gdje se uspješno gađalo u veliku metu.

Velikim vrtuljkom i "kućom strave" u kojoj vas dočekuju zmaj i vještica završen je obilazak parka.

Uz veselje, zanimljive sadržaje i često ponavljanu rečenicu - Ja bi još! završila je ova terenska nastava puna uzbuđenja i lijepih uspomena.

Veliko hvala domaćinima na gostoprimstvu i trudu.

objavio: Mirjana Zović   datum: 21. 5. 2023.