TERENSKA NASTAVA TREĆAŠA – „OD IZVORA DO UŠĆA RIJEKE MIRNE“

U srijedu 22.ožujka 2023. učenici 3. razreda PŠ Trviž zajedno s učenicima  3.a, 3.b, 3.c iz Pazina te trećašima iz PŠ Lupoglav realizirali su terensku nastavu „Od izvora do ušća rijeke Mirne“.

Posjetili  su  Istarski vodovod Buzet koji su razgledavali uz stručnog edukatora. U sklopu razgleda se nalazi izvor Sv. Ivan koji se nalazi na dnu rijeke Mirne oko 200 m od korita same rijeke. Nakon toga su se uputili prema jezeru Butoniga razgledavali postrojenje za kondicioniranje vode i branu.  Na putu prema Novigradu pratili su tok rijeke Mirne do Antenala,  gdje se Mirna ulijeva u more. U Novigradu su posjetili Muzej Lapidarium  u kojem su pogledali kratki video o rijeci Mirni, pogledali prezentaciju kamenih spomenika s područja Novigrada, sudjelovali u kvizu te rješavali radne listiće uz vodstvo kustosica muzeja.  Tog toplog proljetnog dana obilježili su Svjetski dan voda, puno su toga vidjeli i naučili, družili se s vršnjacima  i dobro se zabavili.

Učiteljica Suzana Jurčinović

objavio: Mirjana Zović   datum: 3. 4. 2023.