Gradsko natjecanje mladih Crvenog Križa

Gradsko natjecanje mladih Crvenog križa održalo se 4. ožujka 2023. u prostorijama Gradskog društva Crvenog križa Pazin. U kategoriji podmladka sudjelovali su učenice 8. razreda PŠ Trviž.

Natjecanje se sastojalo od 6 radilišta. Prva četiri radilišta bili su testovi znanja o: o Međunarodnom pokretu Crvenog križa i Crvenog polumjeseca, Hrvatskom Crvenom križu, međunarodnom humanitarnom pravu, ljudskim pravima i pravima djeteta te teoretsko znanje o pružanju prve pomoći. Dok su preostala dva radilišta bila provjera praktičnog znanja o pružanju prve pomoći.

U kategoriji podmladka ekipu "Crvena panda" činile su učenice:

Taša Brajković

Niky Brajković

Aurora Zović

Lana Kršanović

Lucija Pavletić i

Sara Mogorović.

Učenice su s osvojenih 88,6 bodova plasirale se na međužupanijsku razinu natjecanja koje će se održati 1.4. u Rijeci.

Posebna zahvala ide "glumcima" koji su omogućili da se ovo natjecanje održi, koji su također učenici PŠ Trviž. To su:

David Benčić, Melissa Valenta, Sara Bravar, Kim Brajković, Sani Brajković i Lucija Jurcola.

Mentor ekipe bio je učitelj David Jelenković

objavio: David Jelenković   datum: 4. 3. 2023.