PROMOCIJA KNJIGE "ON JE MOJ BRAT"

U petak, 17. ožujka, u prostoru naše škole, održana je promocija knjige "On je moj brat" autorice Roberte Ivančić, bivše učenice naše škole.

Tomislav Milohanić, književnik, prozaik, pjesnik i putopisac, urednik Željko Mrak i  autorica Roberta Ivančić veoma su emotivno  proveli  sve prisutne kroz književni prvijenac a sama autorica pročitala je i nekoliko svojih nagrađenih pjesama.

"U vremenu različitih gadgeta suvremenog informatičkog doba, kada u svijetu virtualnog i viralnog pokušavamo pronaći zamjenu za naš stvarni svijet, kada otuđenost i čovjekova samodostatnost postaje nešto samoprihvatljivo, kada razgovor s ljudima s kojima živimo postaje suvišan, u ruke nam stiže jedna topla ljudska priča, pomalo zaboravljena, ali hvalevrijedna. Autorica nas u svom proznom prvijencu pričom dvojice dječaka vraća u ono iskonsko, ljudsko doživljavanje bližnjega: suosjećanjem, empatijom i prijateljstvom koje ne poznaje granice. U šest zaokruženih cjelina, životnih crtica dvojice dječaka, koje je spojio susret u bolnici, razgovaraju i otkrivaju svoj mladenački život i sazrijevanje jednog prijateljstva koje postaje neraskidivo. Neka nas ovo štivo, s obzirom na vrijeme u kojem živimo, pomalo romantično ipak potakne da poruka ljubavi i prijateljstva podijelimo sa svima koji nas okružuju."

Urednik Željko Mrak

objavio: Mirjana Zović   datum: 19. 3. 2023.