TERENSKA NASTAVA UČENIKA 6. RAZREDA

Učenici šestoga razreda krenuli su u pratnji učiteljice povijesti Enđi Beučić i učiteljice hrvatskoga jezika Tatjane Savić na svoju prvu ovogodišnju terensku nastavu

Dan nakon što su učenici posjetili Istarsko narodno kazalište i odgledali izvrsnu predstavu Putovima glagoljaša, učenici šestoga razreda krenuli su u pratnji učiteljice povijesti Enđi Beučić i učiteljice hrvatskoga jezika Tatjane Savić na svoju prvu ovogodišnju terensku nastavu. Cilj putovanja bio je upoznati se s poviješću i kulturom glagoljaštva iz prve ruke. Nakon što su se svi okupili na parkiralištu trgovine Ben Shop u Katunu Trviškom, krenuli su prema Roču. Vrijeme je bilo vjetrovito, ali sunčano.

Prvo naše odredište bio je Roč. Nakon izlaska iz autobusa i kraće šetnje mjestom, uputili smo se u Turističku zajednicu grada Buzeta, gdje nas je spremno dočekala  gospođa Mirjana Pavletić i upoznala nas s najzanimljivijim podatcima vezanim za samo glagoljaštvo, ali i povijest glagoljaštva Istre. U Roču smo razgledali i crkvu sv. Roka te se fotografirali kraj poprsja poznatoga glagoljaša Žakna Jurja, koji je podrijetlom iz ovoga mjesta.

Iz Roča smo se uputili u posjet samoj Aleji glagoljaša, čije se prvo obilježje nalazi u podnožju Roča te smo se veselo kretali cestom prema Humu, čija su Vrata Huma označila kraj našega istraživanja i druženja. Tijekom putovanja učenici su ispunjavali i zadatke koje su im zadale učiteljice matematike, povijesti i hrvatskoga jezika te tako utvrdili i naučili pregršt činjenica i zanimljivosti koje krase naš zavičaj.

objavio: Mirjana Zović   datum: 9. 11. 2011.