World Peace Run – Svjetska utrka mira

Utrka mira (Peace Run) je najveća mirovna štafetna utrka na svijetu, koja se održava svake godine i ima za cilj promicanje međunarodnog prijateljstva i razumijevanja. Trkači, putujući kroz više od 150 zemalja svijeta, nose upaljenu baklju čiji plamen simbolizira ljudsku težnju za životom u harmoniji te ju predaju iz ruke u ruku stanovnicima tisuća mjesnih zajednica kroz koje prolaze.

Utrku mira je utemeljio Sri Chinmoy 1987. godine, a u Hrvatskoj se održava od 1989. godine.

20. listopada Utrka mira posjetila je i našu školu.

Poruka Utrke Mira je vrlo jednostavna: ako možemo trčati zajedno u miru i skladu, tada možemo zajedno živjeti u miru i prijateljstvu! Svatko od nas može promijeniti svijet - dajući živući primjer drugima i čineći simbolično prvi korak! U tom duhu možemo trčati sa bakljom, prenjeti je par kilometara ili je samo primiti i dati dalje - svaki korak se računa.

Zbog sumnjive slave, i tuđih grijeha ginu

Ginu, mladi lavovi“ (Z.P.)

Učenici su pripremili prigodan plakat, otpjevali pjesmu „Give peace a chance“ te sudjelovali u počasnom krugu s bakljom mira zajedno s trkačima.

Trkači iz raznih dijelova svijeta su govorili o zanimljivostima o svojim država pomoću kojih su učenici morali pogoditi iz koje zemlje dolaze.

objavio: David Jelenković   datum: 20. 10. 2022.