European Code Week

Ove smo se godine uključili u European Code Week (Europski tjedan programiranja) koji promiče kreativnost, rješavanje problema i suradnju kroz programiranje i ostale tehnološke aktivnosti.

Aktivnosti su se odvijale od 8. – 23.10.

Učenici 1. i 2. razreda su na satovima Engleskog jezika proveli igru Cody-Roby gdje su učili davati niz naredbi kako bi osoba u polju došla do sličice ili zadatka.

Učenici 4. su razreda na satovima Informatike pomoću ASCII koda i šarenih slamčica kodirali poslovice.

Učenici 5. razreda su na satovima Engleskog jezika izrađivali web stranice gdje su objavili svoje radove iz engleskog jezika.

Učenici 6. razreda su na satovima Informatike kodirali s micro:bitom.

Učenici 7. razreda su na satovima Engleskog jezika kodirali robota Xiaomi Mi Robot Builder i pomoću njega rješavali zadane zadatke na poljima.

objavio: David Jelenković   datum: 24. 10. 2022.