TERENSKA NASTAVA PRVAŠA

Mali prvaši nestrpljivo su iščekivali svoju prvu terensku nastavu. Zajedno sa svojim prijateljima iz 1.c razreda MŠ Pazin, u srijedu 28. 9. 2022.  krenuli su u PP Učka.

U veselju i uzbuđenju brzo je prošao put do Poklona. Naravno da se na tom putu ogladni pa je prije svega slijedilo prikupljanje energije i snage za nove zadatke.

Slijedio je obilazak muzejske postave Centra za posjetitelje gdje su učenici saznali kako nastaju špilje i pećine, kako je nastala Učka, o biljnom i životinjskom svijetu, stanovncima, kulturi i običajima ljudi koji žive na tom području. Nakon edukativnog vođenja učenici su sami istraživali ono što ih je najviše interesiralo.

Bilo je jako zanimljivo tako da bi učenici ostali još satima ali trebalo je krenuti i na pješačenje.

Dočekala ih je staza umjetnosti u krajobrazu "Stražica-Sapaćica" poznatija kao Lend art. Kroz bukovu šumu visokih stabala uz šum vjerta šetnja je bila zanimljiva. Upoznavanje biljaka i životinja šume te raznovrsne markacije koje su učenici opažali na stablima i kamenju poticale su mnoštvo zanimljivih pitanja.

Tražeći vile Učkerice stigli smo do Vilinog sijela. Uživali smo u onome što vidimo, čujemo i osjećamo. Nažalost, stiglo je i vrijeme za povratak.

Sretni, iako malo i umorni, iščekujemo neku novu pustolovinu.

objavio: Mirjana Zović   datum: 4. 10. 2022.