VII. Međunarodni festival slikovnice OVCA U KUTIJI - Pazin 2022.

Gradska knjižnica Pazin 14. rujna organizirala je književni susret povodom Festivala slikovnice „Ovca u kutiji“.

Navedeni festival proizašao je iz istoimene književno-likovne nagrade za najbolju hrvatsku slikovnicu koja se dodjeljuje od 2005. godine.

U goste nam je došla putna ovca – mag. bibl. viša knjižničarka Snježana Berak koja je posjetila, zabavila i razveselila učenike 4. i 5. razreda te im predstavila program „Ovca na putu- Učimo znakbecedu“.

Program je osmišljen kako bi se djeci ukazalo na osnove ponašanja sa gluhim i nagluhim osobama ( Kako se ponašati u društvu takvih osoba?, Kako im pristupiti?, Što je važno znati?, Kako komunicirati? ). Učenici su na susretu naučila dvoručnu znakovnu abecedu, predstavljanje na hrvatskom znakovnom jeziku i nekoliko osnovnih znakova potrebnih u prvoj komunikaciji, kao i usvajanje i znakovanje riječi koje se pojavljuju u priči, a sve to uz igru pogađanja, igru u parovima kao i samostalno stvaranje rečenica. Kao poticaj ovoj aktivnosti koristila se slikovnica Pitanja princa Alma…Ane Đokić Pongrašić.

Samim susretom učenici su bili oduševljeni i rado su sudjelovali u različitim aktivnostima koje je naša gošća pred njih stavila.

Zahvaljujemo organizatorima na ovom lijepom druženju.

objavio: David Jelenković   datum: 14. 9. 2022.