SVJETSKI DAN ZDRAVLJA

Kao i svake godine,  7. travnja, obilježa se Svjetski dan zdravlja. Učenici 4. razreda obilježili su ga pripremom zdravog doručka.

Važno  je voditi brigu o svom zdravlju. Razgovaralo se o važnosti doručka i njegovom utjecaju na naše tijelo i  zdravlje pa su se učenici okušali u pripremi zdravog obroka koji ne iziskuje puno vremena. Jogurt, voće (jabuka, banana, malina, jagoda, borovnica), zobene pahuljice, musli, med,cimet, chia sjemenke,  samo su neke od zdravih namjernica koje su se našle na stolu. Nastalo je mnoštvo ukusnih kombinacija spremnih za degustiranje. Bilo je zdravo, slatko i veselo.

Ovaj se tjedan posvetio i pojačanoj tjelesnoj aktivnosti na satu Tjelesne i zdravstvene kulture ali i svakom slobodnom trenutku.

Živimo zdravo.

objavio: Mirjana Zović   datum: 7. 4. 2022.