HUMANITARNA AKCIJA "ŠKOLE ZA AFRIKU"

I ove godine su učenici PŠ Trviž sa svojim roditeljima, učiteljicama i učiteljima pokazali svoju humanost i uključili se u programa „Škole za Afriku“, humanitarnim djelima za djecu Madagaskara.

Prosinac je mjesec u kojem diljem Hrvatske najčešće niču štandovi, izložbe i ostale kreativne kombinacije unutar humanitarnih aktivnosti. U ovo doba godine često osjećamo posebnu zahvalnost i povezanost s dragim nam ljudima, nama bliskima ali i dalekima, čije su nas sudbine dodirnule te ih želimo učiniti boljima pa se zato i uključujemo u humanitarne programe.

Tako je bilo i ove godine, učenici PŠ Trviž  dali su svoj doprinos za djecu Madagaskara u sklopu programa „Škole za Afriku“ kroz sakupljanje priloga te uključivanjem u humanitarnu izložbu učeničkih radova.

Učenici su izrađivali prigodne ukrase, prigodno ukrašavali predmete, šivali igračke, izrađivali sapune, ukrašavali svijeće… Sebe i svoje vrijeme ugradili su radove koje su prodavali na humanitarnoj izložbi u školi i tako sakupili priloge koji će biti donirani djeci Madagaskara.

Učenici su prvotno sakupili ukupno 1060,00 kuna, kasnije kroz humanitarnu izložbu još  oko 1600,00 kuna. Posebno su se istakli oni najmanji humanitarci, vrijedni prvaši.

Projekt se nastavlja i traje cijele godine pa vjerujemo da tu nije kraj dobrim djelima…

HVALA svima koji su se uključili, koji su sami darivali, koji su potakli druge na darivanje te ovaj prosinac ispunili humanitarnim djelima za djecu Madagaskara!

Hvala učiteljima, hvala učenicima i hvala roditeljima!

Koordinatorica projekta " Škole za Afriku" Mirjana Flego

objavio: Mirjana Zović   datum: 20. 12. 2021.