ŠEGRT HLAPIĆ

Na sam spomen riječi „lektira“ većini se učenika digne kosa na glavi. Ali, lektira zna biti i zanimljiva.

Čitajući poznato djelo književnice Ivane Brlić Mažuranić „Čudnovate zgode šegrta Hlapića“ učenici su rješavali niz zadataka vezanih uz pročitano djelo. Nacrtali su i kako zamišljaju da su Hlapić i Gita izgledali nekad i kako bi izgledali danas. Uz veseli kviz i mnoštvo zanimljivih matematičkih zadataka vezanih uz Hlapića i njegove dogodovštine a s primjenom već stečenog matematičkog znanja provjeravala se usvojenost sadržaja.

Nekoliko  je učenika snimilo i kratke video uratke kao audicijski primjer za odabir uloge u snimanju filma o šegrtu Hlapiću.

Na kraju su svi završili u krojačkoj radionici gdje se za Hlapića krojio i šivao prsluk. Krojilo se, šivalo, prišivalo dugmad a na kraju i peglalo kako bi Hlapić uz svoje zelene hlače i crvenu košulju dobio i odgovarajući prsluk.

Da je dan bio uspješan pokazuje i pitanje na kraju nastave:  „Zar je već  gotovo ?“

Priloženi dokumenti:
Audicija.mp4 (2.89 MB)

objavio: Mirjana Zović   datum: 26. 4. 2021.