DIGITALNA NOĆ MUZEJA

U petak, 29. siječnja 2021. održala  se 16. Noć muzeja, no obzirom na epidemiološku situaciju, ovogodišnja Noć muzeja održala  se uglavnom u digitalnom obliku, pod nazivom 16. Digitalna Noć muzeja.

Arheološki muzej Istre osmislio je za školski uzrast on – line KVIZ o kulturnoj baštini s naglaskom na lokalnoj baštini.

Kroz on – line KVIZ za osnovne škole  na  zanimljiv i dinamičan način ponovilo se znanje o kulturnoj baštini. Učenici 3. razreda prijavili su se za sudjelovanje. Nestrpljivo se iščekivao početak kviza. Napetost je rasla sa svakim pitanjem jer je vrijeme za odgovore bilo ograničeno. Po završetku kviza učiteljica je imala 5 minuta vremena da poslika i pošalje odgovore nakon čega je slijedilo on – line objavljivanje odgovora i proširivanje znanja.

Zadovoljni smo postignutim rezultatima i simboličnim poklončićem koji smo dobili: magnetić za hladnjak. Učenje ne mora uvijek biti i dosadno.

objavio: Mirjana Zović   datum: 3. 2. 2021.