Gradsko natjecanje mladih Hrvatskog Crvenog križa 2020

Gradsko društvo Crvenog križa Pazin je danas, 07.03.2020.g. organiziralo Gradsko natjecanje mladih Hrvatskog Crvenog križa. Natjecanje je održano u Pazinskom kolegiju.

U kategoriji Pomladak Crvenog križa sudjelovale su dvije ekipe. Ekipu OŠ Vladimira Nazora Pazin, PŠ Trviž činili su Marija Brajković, Sara Cvijanović, Antonia Ivančić (7. razred), Leon Ivančić, Luka Sironić (8. razred) i Sara Bravar (5 razred). Ekipu OŠ Vladimira Nazora Pazin, MŠ Pazin činili su: Clea Bačić Špaček (8. c), Filip Gregor Grdinić, Nora Bakša, Nina Cvijanović, Mia Kranjčić (7. d) i Mika Linadrodon (6. d).

Natjecatelji su u pismenom dijelu pokazali znanje o Međunarodnom pokretu Crvenog križa i Crvenog polumjeseca, Hrvatskom Crvenom križu, međunarodnom humanitarnom pravu, ljudskim pravima i prvoj pomoći, te u praktičnom dijelu - na radnim pozicijama s realističnim prikazom ozljeda znanje i vještine u pružanju prve pomoći.

Uspješnije bila je ekipa iz PŠ Trviž.

Čestitke pobjednicima, a zahvala ide svim natjecateljima, glumcima i volonterima koji su omogućili da se natjecanje održi.

Pripremio učitelj David Jelenković

objavio: Nensi Mikulić   datum: 9. 3. 2020.